MIŁOŚĆ BEZ SCENARIUSZA

.

Tytuł:
„Miłość bez scenariusza”

Autor:
Tina Reber

Wydawca:
Wydawnictwo Akurat

Data premiery:
11 czerwiec 2014

.

Bywa, że w naszym życiu pojawiają się osoby, które swoim poczuciem humoru, zdolnością do empatii, uśmiechem utwierdzają nas w przekonaniu, że jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami. Pieniądze nie równają się szczęściu. Ani sława nie równa się szczęściu. Szczęście to umiejętność dawania, bez oczekiwania na zyski. To bezwarunkowa przyjaźń, wzajemne oddanie i, jak to kiedyś ujęła pewna inteligentna osoba, to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.

Przez, a może dzięki rozpoczęciu nowego etapu życia, zmianie szkoły, poznałam wielu wspaniałych i wartościowych ludzi. Już teraz mogę powiedzieć, że naprawdę szczerze ich polubiłam. Wśród nowo poznanych osób, figuruje M. Dzięki niej dziennie śmieję się tyle, ile wcześniej przez cały tydzień. Fantastyczna sprawa! Zwłaszcza, kiedy ma wenę na „śpiewanie”. Dosłownie wszystkiego. Uświadomiła mi nawet, że istnieje piosenka, którą napisała grupa fanek swojemu idolowi. M nie jest jedną z tych fanek, ona po prostu jest taką osobą, która swoim wykonem lekko parodiuje utwory, przez co nikomu buzia ze śmiechu się nie zamyka.

I tutaj zgrabnie przechodzimy do tematu fanek. Tamte dziewczyny swoją „miłość” do „swojego jedynego” wyraziły za pomocą piosenki. Niezbyt udanej zresztą, ale nie to jest kluczowe. Istnieją takie fanki, które chodzą krok w krok za swoim idolem, śledzą go, nachodzą, nawet popełniają przestępstwa, za które grożą poważne kary.

Ryan Christensen należy do grona celebrytów, którym stalking (delikatnie powiedziane) nie jest obcy. Młody, przystojny, utalentowany. Sławę zyskał dzięki kinowemu hitowi, a rzesze fanek zaczęły napływać do niego drzwiami i oknami. Ale czy wszystko o czym trąbią media jest prawdą? Czy Ryan naprawdę jest taki, jakim go malują? Jakie tajemnice skrywa osoba, o której z pozoru ludzie wiedzą wszystko?

Kiedy rozpoczyna się kręcenie kolejnego filmu, a wierne fanki podążają za Ryan’em krok w krok, z wielką łaską pozostawiając mu jeszcze dostęp do powietrza, spragniony utraconej ciszy i spokoju ukrywa się w pobliskim pubie. Nie przypuszcza jednak, że zagości tam na dłużej.

Powiedziałabym, że książka „Miłość bez scenariusza” to lekka pozycja, ale byłoby to sprzeczne z… z rzeczywistością – lektura liczy sobie 670 stron! Przez swą obszerność, czas czytania wydłużył się niemal dwukrotnie (biorąc pod uwagę grubość przeciętnych książek). Nie oznacza to jednak, że był to czas stracony.

Tina Reber pokazuje czytelnikom jak nieprzewidywalne potrafi być życie. Autorka w umiejętny sposób ciągnie akcję, kiedy dochodzi do zderzenia dwóch kompletnie obcych sobie światów. Odsłania drugie oblicze sław, ich problemy, wśród których są takie, których nie da się rozwiązań, po prostu trzeba żyć dalej i udawać, że nie istnieją. Ryan Christensen okazuje się niezwykle samotnym człowiekiem, a jedyną osobą, która jest w stanie zapełnić dziurę w jego duszy, wydaje się być Taryn Mitchell.

„Miłość bez scenariusza” to przyjemna dla oczu książka, która potrafi wprowadzić czytelnika w dobry nastrój, sprawiając, że będzie  pękać ze śmiechu w komicznych sytuacjach i ronić łzy w momentach rozpaczy. Okazuje się, że miłość, związek dwojga dorosłych osób, wcale nie jest sielanką. I nie będzie, dopóki nie pozbędą się oni największych przeciwników. Nich samych. Bo jeśli ciągle będą stwarzać nowe problemy, to nie będą mieli szans na szczęście, będą tylko niszczyć się nawzajem.

Przyznaję, że momentami było nudno i do bólu przewidywalnie. Miewałam odczucia, że Reber na siłę przeciąga komplikacje pomiędzy zakochanymi, poszerza książkę na wszystkie sposoby. Ta obszerność dała się we znaki i sprawiła, że oceniam książkę tak a nie inaczej, bo gdyby skrócić lekturę, wyrzucić z niej to, co nie potrzebne, nie wiałoby nudną w 3 na 4 sytuacje.

Pomimo wszystkich wad, książce przyczepiam etykietkę „udanej lektury”. Być może to nie są całkiem moje klimaty, nie mniej, polecam książkę miłośniczkom i miłośnikom romansideł!

Książkę można zamówić na 
http://www.empik.com/milosc-bez-scenariusza-reber-tina,p1096759968,ksiazka-p

4/6

Za książkę serdecznie dziękuję empik.com :)

Sklep internetowy empik.com

→ by Raven Stark

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.