ARKA ZWIERZĄT

Tytuł: Arka zwierzaków
Typ gry: familijna
Projektant: Adam Kwapiński
Ilustracje: Iga W. Grygiel
Wydawca polski: Fabryka Gier Historycznych
Data wydania polskiego: 2014

Każdy z nas nie raz marzył o powrocie do dzieciństwa. Do beztroskich chwil, do ciągłych zabaw, nieustającego śmiechu. Niektórzy powiedzą, że to niemożliwe, cofnąć się w czasie. A jednak, kiedy ma się do pomocy „Arkę zwierzaków” niemożliwe staje się możliwe!

Gra zawiera 4 plansze, 84 żetony, 12 ‚ziaren’ oraz klepsydrę i notes do starannego zapisywania punktacji. W środku, w pudełku, znajdują się również duże instrukcje w trzech różnych językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Gra doskonale zachęca małe dzieci do kreatywności, wysilenia swojego umysłu, a także przybliża im świat Biblii, Noego i jego arki zwierzaków. Czy to znaczy jednak, że ta planszówka jest tylko dla dzieci? A skądże!

Przy „Arce Zwierzaków” pośmiać, pouczyć, pobawić może się każdy. I sześciolatek i sześćdziesięciolatek, i mały i duży, gruby, chudy, nieważne!

Nauka poprzez zabawę. Idealne rozwiązanie dla leniuszków. Wbrew pozorom nie jest to gra nudna, bezsensowna, czy głupia. Jak raz się zagra, chcę się jeszcze, z każdym razem coraz bardziej. To tak jakby dać małemu kociakowi piłkę do zabawy. Czasami musi odpocząć, owszem, ale kiedy tylko ma wolną chwilę wraca do niej i szaleje na nowo.

Wszystkie elementy wykonano starannie, notes nie jest tylko zwykłym plikiem białych kartek, klepsydra „nie przecieka”, a żetony i plansze wykonane są z twardej i trwałej tektury.

Jeśli dopadnie Was letnia burza i doznacie utraty prądu lub po prostu nabierzecie ochoty na coś innego niż internet czy telewizja, zapraszam do rozpoczęcia przygody z „Arką zwierzaków”! ;)

5/6

Za grę dziękuję portalowi Papierowy Pies

→ by Raven Stark

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.