DROGA DO JUSTYNY KOWALCZYK. HISTORIA BIEGÓW NARCIARSKICH

.

Autor: Daniel Ludwiński

Wydawca:
Wydawnictwo SQN

Data premiery:
15 styczeń 2014

.

Mistrzyni i multimedalistka olimpijska, mistrzyni i multimedalistka mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polska biegaczka narciarska, znana swoim rodakom jako Królowa Justyna.

Genialna kobieta, uparta (w końcu jej znak zodiaku to koziorożec! :) ), wytrwała w tym, co robi, co zawsze przekłada się na jej wyniki w karierze. Wciąć bije kolejne rekordy, zdobywa medale (których Pani Justynie życzymy jak najwięcej). Jest wzorem dla wszystkich ludzi, pokazuje, że jak się chce, to potrafi, że ciężka praca się opłaca. Można? Można!

Droga do sukcesów, do tego miejsca, w którym Justyna jest teraz, nie była od początku usłana różami. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że sportowcy nie maja w życiu lekko. Rygorystyczne treningi, zdrowe odżywianie, sportowy tryb życia… to wszystko nie jest takie piękne, jak się wydaje. Są dni ciężkie, a są i jeszcze cięższe. Grunt to być optymistą, trwać w postanowieniach i po ciężkiej walce spojrzeć w oczy tym, którzy w ciebie nie wierzyli, niech zobaczą, że potrafisz, że chcieć to móc.

Autor książki, Daniel Ludwiński nie pokazuje nam przebiegu kariery samej Justyny Kowalczyk, ale też wspomina o multimedalistach z zagranicy, ze Szwecji, Włoch, Norwegii, Finlandii. Ukazuje nam drogę do Justyny Kowalczyk. Pisze o wcześniejszych mistrzach, zaznajamia nas nie tylko z naszą polską mistrzynią, ale widzimy przebieg tego sportu, przebieg zawodów biegów narciarskich na osi czasu. Po tej lekturze będziecie mogli wykazać się w rozmowie ze znajomymi nie tylko bogatszą wiedzą na temat Justyny, ale także całej tej dyscypliny.

Panie trenerze, jeżeli tak ciężko trzeba trenować, żeby być w czterdziestce Pucharu Świata, to dla mnie to jest bez sensu…  Będę trenować wiele razy ciężej, ale po to, żeby wygrywać!

Kulisy sławy jednej z najwybitniejszych postaci polskiego sportu. Postawa Królowej Justyny zasługuje na pochwałę, na osobny medal. Tegoroczne Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Rosji w Soczi pokazały kolejny dowód na to, że nie bez przyczyny nazywana jest Królową. Wielowarstwowe złamanie lewej stopy nie skłoniło jej do zrezygnowania z biegu. Wręcz przeciwnie. Wystartowała i zdobyła złoto. Pomimo bólu poradziła sobie, jej rywalki dopiero wtedy całkowicie zdały sobie sprawę z kim mają do czynienia.

Chcesz się więcej dowiedzieć na temat biegów narciarskich, ich historii w Polsce i zagranicą, o naszej cudownej Królowej Justynie? Zachęcam do zakupu tej książki, zapewniam, że czeka Cię z nią kilka przyjemnie spędzonych godzin. No chyba, że nie czytasz tak szybko, ale tempo ustawiasz sobie indywidualnie. :D

5/6

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu SQN

→ by C.C.Clouds

5 Komentarze

  1. To byłby idealny prezent dla mojego dziadka i kuzynki :) Interesują się sportem, a moja kuzynka wreszcie przekonała by się do książek :D

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.