IGRZYSKA ŚMIERCI: W PIERŚCIENIU OGNIA

 

Autor: Suzanne Collins

Wydawca: Media Rodzina

Data premiery: 11.12.2009

Cena na mediarodzina.pl: 26,91zł

 

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden.
W Igrzyskach śmierci dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają… W drugim tomie trylogii, W pierścieniu ognia Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn.
W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw… Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty!

 

Po błyskawicznym wchłonięciu pierwszej części z zapałem zabrałam się za W pierścieniu ognia. Grubość książki podobna do poprzedniej książki. Okładka równie piękna jak ta pierwsza. Plusem jest także to, że cała trylogia została wydana jako książki ze skrzydełkami dzięki czemu można się więcej dowiedzieć o fabule jak i autorce, niesamowitej Pani Suzanne Collins.

Pomysł na książki autorka zaczerpnęła przerzucając kanały w telewizji. Przypadkiem natrafiła się na reality show i program wojenny. Tak narodził się pomysł na Igrzyska.

Władzom nie spodobała się postawa Katniss na arenie. Sprawy zaczynają się komplikować. Dziewczyna gubi się w swoich uczuciach. Tymczasem jednak wraz z Peetą musi wziąć udział w odbywających się po każdych igrzyskach Tournee Zwycięzców. Podczas podróży Katniss jest świadkiem buntu przeciw okrucieństwom władzy. Są ludzie zdolni walczyć o swoje. Dziewczyna staje się nieoczekiwanie symbolem i zarzewiem buntu. Podczas Tournee miała uspokoić sytuacje w dystryktach, tymczasem wszystko pogarsza.

Pani Collins napisała bardzo ambitna książkę. Pokazuje nam, że nie zawsze doceniamy podstawowe rzeczy jakie mamy. Rodzina, przyjaciele, jedzenie. Niektórzy twierdzą, że druga część trylogii jest pomostem pomiędzy pierwszą a trzecią. Autorka wysoko zawiesiła poprzeczkę, jednak udało się jej napisać kontynuacje równie dobrze jak pierwszą część. Wspaniale wykreowała nowych bohaterów, część z nich bardzo polubiłam. Sprawiali, że uśmiech pojawiał mi się na twarzy. Momentami tak się śmiałam, że aż bolał mnie brzuch. Żeby napisać ciekawą książkę trzeba mieć talent, a Pani Collins po raz kolejny udowodniła, że go ma.

Autorkę można nazwać artystką. Jej dzieła są niesamowite i trafiają do ludzi w każdym wieku. Nieważne czy przeczyta je siedmio-, siedemnasto- czy siedemdziesięciolatka. Najważniejszy jest przekaz. Polecam serdecznie!

6/6

-> by chmurka

6 Komentarze

  1. niedawno miałam urodziny i dostałam od babci w prezencie całą trylogię! też jestem nastolatką i interesują mnie podobne książki. ciekawa jestem co następnego polecisz ;) pewnie przeczytam ;p

  2. oglądałam pierwszą część filmu co do ksiazek nie bylam pewna. moze rzeczywiscie po nie siegne? chyba mnie namowilas ;)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.